REGUPOL - PRO ÚTLUM KROČEJOVÉHO HLUKU

REGUPOL pro útlum kročejového hluku
REGUPOL pro zvýšení odolnosti průmyslových podlah
REGUPOL pro oddělení stavebních prvků

Nejprve něco o hluku obecně: 
 
Jakýkoliv hluk je útok na vaše zdraví!!!
Hluk nad 85 dB po dobu 8 hodin je zdraví škodlivý!!!
Hluk zatěžuje nejen uši, ale také krevní oběh a srdce lidí, kteří mu jsou trvale vystaveni. Např. v Německu umírá každoročně na důsledky hluku více než 2000 lidí. Hluk je po kouření nejnebezpečnějším faktorem pro člověka. Škodí pomalu, ale stále. Zvukové vlny dlouhodobě narážející na ušní bubínky mohou vyvolat stresové reakce. Svaly se stahují, stoupá krevní tlak, mění se frekvence srdečních tepů, hodnoty tuku i cukru. Tělo reaguje stejně jako v nebezpečí - vylučuje adrenalin a mobilizuje energii, která pak chybí v žaludku, střevům a krevnímu oběhu. To poškozuje orgány, které kvůli tomu nejsou dlouhodobě dostatečně zásobovány. Důsledkem jsou žaludeční vředy a infarkty. Poškození zdraví hrozí všem, kdo musí denně snášet hluk, překračující hranici 65 decibelů, což je hodnota typická pro frekventovanou ulici. 
 
Jak se to dá změnit a jaká je naše nabídka? 
 
Speciální koberce, které výrazně potlačují hluk z kroků ( kročejový hluk ). Tyto koberce jsou vyrobeny z polyuretanu a syntetického kaučuku, jsou dodávány v rolích o šířce 1000, 1250 nebo 1500mm a to v tloušťkách od 3mm. Jejich instalace je velmi snadná, prostě se volně položí na lino, PVC, koberce, parkety, plovoucí podlahy atp. Mimo toho, že potlačují kročejový hluk, zvyšují také pohodu při chůzi neboť vlastní podlahovinu současně změkčují.
Použitím koberců REGUPOL pohltíte hluk mnohem účinněji než vyžadují normy. REGUPOL se používá především v bytových domech, novostavbách, administrativních budovách, kancelářích, nemocnicích atp. Je přitom zcela lhostejné, zda byla použita podlahovina z textilie, PVC, parket nebo laminátu. Námi dodávané systémy řeší problémy s hlukem vždy optimálně.

a.Regupol  b.Regupol  c.Regupol

Komentáře k obrázkům

  • 1) laminátová nebo parketová podlaha 2) - REGUPOL (4515) 3) - potěr s vyrovnávací stěrkou
  • 1) koberec 2) REGUPOL (3912) 3) stěrka se syntetickou zpevňovací mřížkou 4) stará dřevěná podlaha
  • 1) podlahovina PVC 2) stěrka 3) REGUPOL K225 4) podkladová deska

REGUPOL typy: 4515 a K 225

a.Regupol  b.Regupol  c.Regupol

Komentáře k obrázkům

  • 1) koberec 2) REGUPOL 4) podkladová deska
  • 1) betonový potěr 2) Regupol - izolace proti kroč.hluku 3) keramická dlažba

REGUPOL®sound 47 - tlumící pás pro betonové podlahy
 
Materiál je vyroben z vysoce kvalitního pryžového recyklátu za přítomnosti polyuretanu a syntetického kaučuku. Je dodáván v rolích o š.1150 mm.

Návod na montáž:

  • pokládat začínáme instalací okrajových pásů do výšky horní betonové vrstvy, k instalaci pro okrajové pásy je možno použít také např.minerální vlnu nebo stavební montážní pěnu
  • pokládat na připravené čisté, surové podloží
  • pokládat tak, aby vzniklo co nejmenší množství spojů
  • materiál se klade "na sraz", spoje je vhodné přelepit izolační páskou pro stavebnictví nebo stavební lepenkou bez posypu.

Pozn.: Vlivem pnutí může dojít k mírnému smrštění, doporučujeme proto, instalovat tlumící pásy- o několik centimetrů před okrajové izolační pásy. Pás může být po několika hodinách ustřižen na přesnou délku. Materiál by měl být spojen ve spojích vhodným izolačním pásem aby se zabránilo zvukovým mostům. Před betonáží je nutno takto připravenou izolaci ochránit instalací dělící vrstvy z např. PE folie o tI. 0,2mm. Spoje folie se musí zalepit vhodnou stavební páskou. 
 
Technické údaje:
Šířka v roli: 1150 mm
Tloušťka: 4/8 mm důlkovaný
A Lw: 22 dB
Max.zatížení: 3.000kg/m2