REGUFOAM VIBRATION PLUS - NOVINKA v utlumení vibrací a rázů

Regufoam® - Polyuretanová buněčná směs elastomerů

Složení materiálu

Elastomery Regufoam® se skládají ze směsi buněk polyuretanové pěny. Podobně jako různé typy Regupol®, jsou izolační materiály Regufoam® precizně navrženy na zvládání rozdílných zátěžových stupňů.
Standardní tloušťky 12mm, 25 mm, 37mm a 50mm pokrývají široké spektrum podpory při frekvencích až do 8 Hz.
Úspěšné využití polyuretanu ve vibračních izolacích v průběhu mnoha let nabízí odborníkem vhodnou alternativu k elastomerům Regupol®.
Navíc, test laboratoří firmy BSW nabízí možnost vývoje projektově a instalačně specifických eleastomerů se speciálními vlastnostmi.
Elastomery Regufoam® jsou pomocí použitím barevných kódů (zelená, žlutá, fialová, modrá, černá, šedá, rúžova, tyrkysová, červená, hnědá, oranžová) rozlišené podle jejich charakteristických zátěžových stupňů.

Účinnost elastomerů Regufoam®

Elastomery Regufoam® mohou být speciálně nastaveny pro podpůrné frekvence mezi 20 Hz a 8 Hz na široké škále zátěžových stupňů od 0.011N / mm2 do 2.50N / mm2. Tento velký stupeň flexibility je výhodný pro stavebních konzultantů a odborníků.
Využití polyuretanu ve vibračních izolacích v průběhu mnoha let nabízí odborným konzultantem konvenční řešení a různé alternativy. Přípustné trvalé zátěžové stupně musí být dodrženy, protože přetížení elastomerů může vést k poškození materiálu a jeho vlastností.
Elastomery Regufoam® jsou vyráběny a přepravovány v rolích. Mohou být řezané do vhodných velikostních formátů standardním nožem přímo na staveništi. Profesionální firma na staveništi je tak ujištěna, že instalace bude jednoduchá, rychlá a především nákladově efektivní.

Elastomery Regufoam  jsou dodávány  takto:

  • Pro zátěžové stupně od 0,011 N/mm2 do 0,055 N/mm2 jsou dodávány v rolích 1,5 x 5,0 m.
  • Pro zátěžové stupně od 0,11 do 2,5 N/mm2 jsou dodávány v blocích 1,5 x 1,0 m.

Možné využití

Stavební a strojní základy mohou být elasticky umístěny na pásy nebo na jemné podpůrné body, díky jejich rozdílným dynamickou tuhostí a přípustným zátěžovým stupněm. Kvůli nízkým podpůrným frekvencím je tento typ podpory technicky efektivní, ale náročnější na plánování a realizaci.

Většina izolačních prací se provádí na celoplošných elastomerech Regufoam® s nízkou tuhostí, protože je to snadněji realizovatelné s menším výskytem odchylek. Technické detaily jsou jasně stanoveny na základě testování a poskytují přehled zátěžových stupňů a nelineární
materiálové vlastnosti elastomerů Regufoam®. To dovoluje odborníkům zvolit správnou velikost a typ elastomeru, vhodný pro danou situaci a plní konkrétní požadavky.

Elastomery Regufoam® jsou odolné vůči hnilobě, vlhkosti a ozonu, i když jejich barvy kvůli UV záření mohou časem vyblednout. Díky jejich materiálové struktuře mohou absorbovat vodu

  regufoam-hl.jpg